Javni razpis za sofinanciranje znanstvenoraziskovalnega sodelovanja med Republiko Slovenijo in Državo Izrael v letih 2018 - 2020
ARRS je 10. 11. 2017 objavil Javni razpis za sofinanciranje znanstvenoraziskovalnega sodelovanja med Republiko Slovenijo in Državo Izrael v letih 2018 - 2020.
datum: 15.11.2017
kategorija: novice

Namen razpisa: okrepiti znanstvenoraziskovalno sodelovanje z Izraelom in s tem omogočanje poglobljenega znanja ter znanstveno-tehnološkega napredka na strateško pomembnih področjih s sodelovanjem slovenskih in izraelskih raziskovalcev, okrepiti sodelovanje v okviru Obzorja 2020 in spodbuditi skupne prijave na razpise EU na področju raziskav ter na druge mednarodne razpise ter povečati mobilnost slovenskih raziskovalcev in število gostovanj vrhunskih izraelskih raziskovalcev v Sloveniji.
Predmet in cilj razpisa: sofinanciranje izvajanja dvoletnih bilateralnih raziskovalnih projektov predvidoma v obdobju od 1. 7. 2018 do 30. 6. 2020 na skupno dogovorjenih prednostnih področjih:
- inovativno upravljanje z vodami in tehnologije spremljanja (vključno s spremljanjem na daljavo) in
- digitalni vidiki raziskav na področju družboslovja in humanistike.
Upravičeni subjekti za prijavo: raziskovalne organizacije in zasebni raziskovalci, ki so vpisani v zbirko podatkov o izvajalcih raziskovalne in razvojne dejavnosti ali v register zasebnih raziskovalcev, ki ju vodi agencija, ter izpolnjujejo pogoje, določene z Zakonom in Pravilnikom o postopkih. Če pri prijavi raziskovalne dejavnosti sodeluje več izvajalcev raziskovalne dejavnosti, je prijavitelj matična RO. Matična RO je tista RO, ki vloži prijavo bilateralnega raziskovalnega projekta, je prva navedena na prijavnem obrazcu in pri kateri je zaposlen vodja bilateralnega raziskovalnega projekta v času prijave bilateralnega raziskovalnega projekta.
Pogoji za prijavitelje:
- Bilateralni raziskovalni projekt izvaja projektna skupina, ki jo sestavljajo vodja projekta, raziskovalci ter strokovni in tehnični sodelavci.
- Če je projektna skupina sestavljena iz več projektnih podskupin na različnih raziskovalnih organizacijah je prijavitelj lahko le tista raziskovalna organizacija, v kateri je zaposlen vodja bilateralnega raziskovalnega projekta. Prijavitelj mora imeti z drugimi sodelujočimi raziskovalnimi organizacijami podpisan dogovor o ureditvi medsebojnih pravic in obveznosti.
- Bilateralni raziskovalni projekti se izvajajo kot temeljni ali aplikativni projekti.
- Prijavitelj aplikativnega bilateralnega raziskovalnega projekta mora zagotoviti pokritje vsaj 25 % utemeljenih stroškov projekta s strani drugih zainteresiranih uporabnikov.
Pogoji za vodjo projekta slovenskega dela projekta:
- Vodja projekta mora izpolnjevati pogoje za vodjo raziskovalnega projekta, kot jih določajo Zakon, Pravilnik o postopkih, Pravilnik o kriterijih za ugotavljanje izpolnjevanja pogojev za vodjo raziskovalnega projekta (Uradni list RS, št. 53/16) in Metodologija (poglavje A. Splošno, del III. Kvantitativni vstopni pogoji za mentorje, vodje raziskovalnih projektov in programov). Agencija bo izpolnjevanje pogojev preverila na dan zaključka razpisa.
- Vodja projekta in člani projektne skupine morajo imeti za izvajanje raziskovalnih projektov proste kapacitete (največji dovoljeni obseg na osebo znaša 1700 ur letno ali 1 ekvivalent polne zaposlitve: FTE) in morajo biti za izvajanje raziskovalne dejavnosti zaposleni v raziskovalni organizaciji, izvajalki projekta ali imeti status zasebnega raziskovalca. Minimalna letna obremenitev raziskovalca za posamezni projekt je 17 ur.
- Vodja projekta mora imeti najmanj 170 prostih raziskovalnih ur na letnem nivoju, razen direktorjev javnih raziskovalnih zavodov.
- Pogoji glede prostih kapacitet in zaposlitve se preverijo ob podpisu pogodbe. Pogodba mora biti podpisana najkasneje v treh mesecih od sklepa o izboru projektov.
Drugi pogoji
Pri bilateralnem raziskovalnem projektu morajo sodelovati raziskovalci obeh držav, pri čemer se spodbuja sodelovanje mlajših raziskovalcev (doktorski študenti in/ali podoktorandi, pri katerih od njihovega zagovora prvega doktorata ni minilo več kot pet let). Upošteva se leto zagovora prvega doktorata.
Slovenski in izraelski prijavitelj morata vložiti prijavi praviloma istočasno in na način, ki ga določata pristojni instituciji.
Okvirna višina sredstev za sofinanciranje: 400.000,00 EUR. Predvideno število izbranih bilateralnih raziskovalnih projektov je največ do 5 projektov.
Rok za predložitev prijav: 31. 1. 2018 do 14. ure.
Celoten razpis je na voljo na spletni strani ARRS.